Німеччина може розширити поставки зброї в Україну - Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів у неділю в Берліні переговори з німецькою стороною щодо розширення поставок зброї, яка вже постачається, а також тієї, яку Україна хотіла би отримати. Про це він сказав журналістам після переговорів у Берліні 4 вересня, повідомляє  Укрінформ.

За словами Шмигаля, "було домовлено, що Німеччина може розширити поставки зброї, яка уже постачається Україні, користування якою навчені українські Збройні сили, сказав Шмигаль, і це було обговорено з канцлером Олафом Шольцем". .

"Що стосується нових видів зброї, звичайно, ми почали цю дискусію і продовжуємо її, і це можливо за умов спільної дискусії з іншими партнерами, як сказав канцлер", - поінформував прем'єр.

Тобто, зазначив Шмигаль, ця робота триває, і українська сторона розуміє, що їй потрібно.

Окрім того, додав прем’єр, під час візиту було домовлено "про інші елементи, які наразі не можна розкрити".

Загалом глава українського уряду назвав "гарними та глибокими" домовленості, досягнуті по військовому напрямку. Він нагадав, що ціла низка німецьких озброєнь нині успішно використовується на полях боїв.

Як повідомлялось, канцлер ФРН Олаф Шольц неодноразово заявляв, що Німеччина готова продовжувати постачати Україні сучасні озброєння, але лише в координації з партнерами, зокрема США. Йдеться про небажання західних партнерів надавати зброю, якою Україна може завдавати ударів по території росії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті