Генсек НАТО відреагував на заяви Шойгу про "виведення військ" з Херсона - "зачекаємо і подивимося"

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що про те, що відбувається довкола Херсона, можна буде робити висновки пізніше з розвитку подій, проте нагадав, що Україна вже неодноразово змушувала російські війська залишити зайняті території. Про це він сказав на брифінгу у Лондоні відповідь на прохання ЗМІ прокоментувати події під Херсоном, - повідомляє "Європейська правда".

Ми бачили оголошення, але поки зачекаємо і подивимося, що буде там відбуватися. Але що нам відомо - що Росію спершу витіснили з-під Києва Києва, далі - на сході довкола Харкова, і зараз ми бачимо, що українці спроможні відтісняти російські війська також на півдні довкола Херсона. Це надихаюче - бачити, що хоробрі українські військові спроможні звільняти нові й нові території", - зазначив Столтенберг. 

Генсек зазначив, що це, передусім, заслуга мужності й професійності українських військових, але вкрай важливу роль відіграє і західна допомога.

Як повідомлялося, міністр оборони росії Сергій Шойгу після доповіді командувача об'єднаного угрупування військ в Україні генерала Ігоря Суровікіна наказав розпочати відведення російських військ з Херсона, окупованого в перші дні вторгнення.

Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Україна не бачить ознак того, що росія залишає захоплений Херсон без бою.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський закликав співвітчизників до стриманості щодо операцій ЗСУ та заявив про високу ціну боротьби з ворогом, який відступає під натиском українських сил.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті