Генерал Бундесверу розповів, до якого року Німеччина закладає у бюджетне планування кошти для військової підтримки України

Німеччина закладає у бюджетне планування кошти для військової підтримки України до 2032 року. Про це розповів генерал-майор Крістіан Фройдінг, який очолює Спеціальний штаб з питань України при Міністерстві оборони Німеччини, в інтерв’ю Stuttgarter Nachrichten, пише УНН 3 листопада.

"Разом з Україною обговорюємо, який вигляд мають мати українські Збройні сили. Зрозуміло одне: військова підтримка України - це завдання до кінця десятиліття - і далі. У нашому бюджетному плануванні вже закладено кошти до 2032 року, що свідчить про нашу рішучість. Ми маємо допомогти Україні розвинути потенціал, щоб вона могла залишатися вільною державою, здатною захищати себе і стримувати нападників. Для мене боротьба за свободу не має терміну придатності. Ми повинні домогтися того, щоб час був не союзником Путіна, а нашим союзником. Ми повинні дати зрозуміти путіну: ми протримаємося довше, свобода переможе", - сказав Фройдінг.

Він наголосив, що Україна разом з союзниками може виграти війну військовим шляхом. Водночас у найближчий перспективі зима впливатиме на ведення бойових дій. Він вважає, що взимку сторони консолідують зусилля на оновленні та навчанні війська та на боротьбі з об’єктами у тилу, такими як склади, інфраструктура та командні пункти.

Фройдінг також зазначив, що за останні кілька місяців Німеччина підготувала кілька потужних пакетів підтримки. Невдовзі в Україну буде доставлена третя одиниця ЗРК "Ірис-Т", а незабаром за нею надійде і друга вогнева одиниця "Петріот". Для українських солдатів буде надано зимовий одяг і спорядження.

Раніше повідомлялось, що Німеччина розпочала навчання групи українських бійців управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті