Гарантії безпеки для України: Зеленський повідомив про початок роботи з Литвою щодо двосторонньої угоди

Україна і Литва розпочинають роботу щодо двосторонньої угоди про гарантії безпеки, як це передбачено Спільною декларацією про підтримку України, укладеною 12 липня 2023 року у Вільнюсі. Про це розповів президент України Володимир Зеленський на зустрічі з представниками ЗМІ у Вільнюсі після проведених переговорів з президентом Литви Гітанасом Науседою, повідомляє Укрінформ.

«Торік ми досягли з  «Групою семи» (G7) такого рівня відносин, що це дозволило укласти декларацію про підтримку України на час до вступу нашої держави в НАТО. І зараз держави світу, які цінують міжнародне право, поступово приєднуються до принципів декларації та починають роботу з Україною щодо двосторонніх угод про безпекові гарантії. Я радий, що ми починаємо таку роботу з литовськими партнерами», - сказав Зеленський.

Він побажав, аби ця угода з Литвою, так само як інші двосторонні домовленості, стала чітким сигналом кожному громадянину наших держав про взаємну підтримку і допомогу. «Поки ми разом, наші народи захищені», - зазначив президент.

Він зауважив, що увесь спектр двосторонніх домовленостей зафіксовано у спільній заяві з президентом Литви.

Як повідомлялося, Литва схвалила пакет довгострокової військової допомоги Україні на €200 мільйонів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті