Німеччина скличе саміт щодо біженців: 8 з 10 шукачів притулку – українці

Міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер планує провести незабаром «саміт щодо біженців» з огляду на напружену ситуацію, - повідомляє Укрінформ.

Зустріч із представниками відповідних муніципальних організацій і міністрами внутрішніх справ федеральних земель має відбутися протягом наступних двох-трьох тижнів, поінформував у понеділок речник міністерства Максиміліан Калль.

«Це напружена ситуація, до нас прибуває дуже багато людей», - сказав він.

У багатьох місцях бракує доступного житла, дитячих садків і вчителів для курсів німецької мови, у деяких їх просто вже немає зовсім. Це стає серйозним викликом і навантаженням для влади на місцях і до того ж веде до зростання соціальної напруги. Ситуація, втім, дуже різниться між регіонами. Центральна влада хоче виробити механізм кращого розподілу шукачів притулку.

Речник МВС зауважив, що 8 з 10 шукачів притулку – українці. З України в Німеччину від війни втекли понад мільйон біженців. Офіційно з них зареєстровані, за даними відомства, 1 057 286 осіб.

Біженці з України відрізняються від інших процедурою оформлення. Вони не мають подавати документи на отримання притулку, адже автоматично отримують тимчасовий захист.

Між тим, торік у Німеччині 217 774 людини подали заяву про притулок – це найбільший показник з 2016 року, коли ФРН пережила попередню хвилю біженців. Більшість шукачів притулку приїхали з Сирії, Афганістану, Туреччини, Іраку та Грузії.

У 2022 році федеральний уряд надав землям і муніципалітетам фінансову підтримку на біженців у розмірі 3,5 млрд євро. Ще 2,75 мільярда євро було погоджено на цей рік.

Подібна зустріч стане не першою, попередня була восени минулого року. Тоді Фезер запропонувала виділення для розміщення біженців додаткової нерухомості, яка є в розпорядженні державних структур.

Як повідомлялося, згідно з результатами опитування, кожен четвертий із понад 1 млн українських біженців у Німеччині хотів би залишитися у ФРН.        

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті