Франція змінила свою позицію і підтримає вступ України до НАТО - ЗМІ

Франція має намір підтримати членство України в НАТО. Про це 20 червня повідомило видання Le Monde.

"Відстоювати перспективу вступу України до НАТО, щоб вплинути на конфлікт і спробувати посадити Москву і Київ за стіл переговорів. Саме такому підходу зараз віддає перевагу Франція в делікатних дискусіях між союзниками України", - повідомляють журналісти.

Видання посилається на низку джерел у Єлисейському палаці. Вони стверджують, що Франція ще недавно не була готова обговорювати вступ України до Альянсу. Однак за останні місяці влада переглянула свою позицію.

"Вступ України до НАТО може відбити у Росії охоту продовжувати війну або, якщо конфлікт припиниться, запобігти будь-якій новій агресії. Перспектива членства могла б переконати президента України Володимира Зеленського вступити в переговори, коли він вважатиме це за потрібне", - зазначили журналісти.

Журналісти уточнюють, що Париж із такою позицією зможе зблизитися з країнами Центральної Європи та Балтії, які виступають за членство України в НАТО.

"Позиція Франції зараз ближча до позиції Польщі, ніж до позиції Німеччини", - розповів неназваний дипломат.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Столтенберг пообіцяв консенсус щодо руху України в НАТО на Вільнюському саміті.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті