Франція провела випробувальний пуск ракети, здатної нести ядерний заряд

Франція провела перший випробувальний пуск ракети, здатної нести ядерний боєзаряд. Про це написав у мережі X міністр оборони країни Себастьєн Лекорню, - повідомляє ВВС.

Ракета ASMPA-R була запущена без боєголовки з винищувача Rafale під час навчання "над національною територією наприкінці польоту, що зображає ядерний авіанальот", написав Лекорню.

Окремо міністр повідомив, що навчання планувалося давно. Воно відбулося наступного дня після того, як РФ оголосила про початок навчань із тактичною ядерною зброєю в Південному військовому окрузі, що межує з Україною і включає частини її території, анексовані Москвою.

У повідомленні нагадується, що Франція має ядерні сили як повітряного, так і підводного базування. Лекорню зазначив, що навчання було покликане продемонструвати можливості авіаційного компонента сил ядерного стримування.

Найближчими роками Франція планує витрачати 13% свого військового бюджету на свої ядерні сили, зокрема на модернізацію носіїв повітряного базування, пише AFP.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ неодноразово погрожувала ядерною зброєю. Президент Франції Еммануель Макрон неодноразово говорив, що принципово не можна виключати жодних засобів, щоб не допустити перемоги путіна, навіть відправку військ західних країн в Україну.

Як повідомлялося, у парламенті Франції закликали за прикладом Британії дати дозвіл Україні бити французькою зброєю по території РФ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті