Франція продовжить постачання далекобійних SCALP в Україну

Франція продовжить постачання далекобійних ракет SCALP в Україну і вважає, що військові об'єкти на території Росії є легітимними цілями для українців. Про це заявив посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Так, ми продовжуємо надавати ракети SCALP. У нас їх не так багато, і ми маємо закупити ще, тому на це потрібен певний час. Це також ускладнюється тим, що ми маємо забезпечити належний захист нашої країни. Але ми робимо все, що можемо, і ми відправляємо в Україну нові французькі ракети SCALP, Велика Британія постачає Storm Shadows, а американці - ATACMS", - сказав Весьєр.

Він також нагадав про позицію Франції щодо дозволу на використання французької далекобійної зброї, зокрема для нанесення ударів углиб РФ.

"У нас не було жодної "червоної лінії" в цьому питанні, і військові цілі на території Росії є легітимними. Україна має право націлюватися на російські військові потужності, тому що це божевільна ситуація, коли росіяни можуть атакувати Україну з території Росії, а Україна не може усунути цю загрозу. Це було б несправедливо", - наголосив посол.

Він зазначив, що Франція продовжує підтримувати цю позицію.

Нагадаємо, новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що вважає неправильним дозволяти застосування ракет США для ударів углиб РФ. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті