Фільм Аліси Коваленко "Ми не згаснемо" про дорослішання підлітків на сході України буде представлено на Берлінале

Світова прем’єра документального фільму Аліси Коваленко "Ми не згаснемо" відбудеться на 73-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Фільм відібрали до конкурсу Berlinale Generation, який традиційно присвячений стрічкам про дітей та підлітків.

«Ми не згаснемо» оповідає історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. Берлінале є кинофестивалем класу А, одним з найстаріших і найбільших кінофестивалів у світі. Щорічно до програми входить близько 400 фільмів, а покази відвідує понад 200 тисяч глядачів та численні зірки.

Зйомки фільму розпочалися у 2019-му і завершилися у 2022-му, вже після повномасштабного вторгнення. Дія фільму відбувається на Луганщині, в Золотому та Станиці Луганській, які ще з 2014 року перебували на лінії фронту. Жорсткі бої між українською армією та сепаратистами, яких підтримувала росія, точилися там у 2014-2015 роках. 

Після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Станицю Луганську швидко захопили і знищили російські військові. Запеклі бої в Золотому точилися до літа, містечко було повністю окуповане в червні 2022-го. 

«Це мав бути фільм про здійснені мрії, а став про розбиті мрії. Але навіть із цим у ньому багато світла та ніжності. Він про цей світ дитинства, коли все здається можливим, навіть у найпохмуріших місцях. Коли ти віриш у мрії, попри все. "У дитинстві ми вічні", – сказав колись Тоніно Гуерра, італійський письменник, сценарист Фелліні. Я багато думала про це, роблячи цей фільм. І він дійсно відображає цю вічність перед початком апокаліпсиса, це світло, яке намагається поглинути темрява», – наголошує режисерка фільму Аліса Коваленко.

«Ми не згаснемо» – ніжний та емоційний мультипортрет молодого покоління зі прифронтових містечок сходу України. Попри похмуру реальність навколо, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, шукають пригод, протестують та борються зі сірістю й нудьгою. Поки світ навколо них занепадає, шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає, вони не здаються та намагаються йти за покликом своїх мрій. Попри все, вони прагнуть свободи, змін та відкриття нових горизонтів. Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник пропонує їм здійснити свої мрії, вирватися на свободу та вперше побачити зовсім інший світ далеко від дому… Майбутня подорож до вершин Гімалайських гір стає для них новим ковтком надії та віри в себе, освітлюючи темряву, що поволі стискається навколо них. Ця мозаїчна історія проводить нас крізь три роки життя п’ятьох бунтівних підлітків: буремні пошуки себе, сила мрій, боротьба, сміливість та дорослішання. Вона про останні прекрасні чуттєві моменти юності перед початком повномасштабної війни в Україні, про світ, якого більше немає, про світло, що намагається поглинути пітьма, про світло, що не згасає.

Фільм вироблено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Польського кіноінституту та IDFA Bertha Fund – Classic Post-production. Оператори-постановники: Сергій Стеценко та Аліса Коваленко;Креативні продюсери: Стефан Сіоан та Аліса Коваленко;Продюсери: Валерій Калмиков, Яна Калмикова та Олексій Кобелєв (Trueman Production).

Відомо, що багато героїв(-нь) фільму, разом із їхніми сім’ями, не змогли виїхати з окупованих територій. Умови життя для українського населення там нестерпні – створено фільтраційні табори, а патріотів(-ок) піддають тортурам. На жаль, це трапляється і з підлітками. Крім того, місцевих чоловіків примусово мобілізують до окупаційної російської армії.

Для Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» – вже третій повнометражний документальний фільм. Її попередня робота «Домашні ігри» отримала величезну кількість призів на міжнародних фестивалях та стала першим українським фільмом у стилістиці креативної документалістики, що з’явилася на Netflix. Аліса також є програмеркою документального конкурсу Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Після початку повномасштабного вторгнення Аліса перервала роботу над стрічкою та доєдналася до лав Української Добровольчої Армії та боронила Київщину й Харківщину. 

Берлінський міжнародний кінофестиваль відбудеться із 16 до 26 лютого. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті