Євросоюз збільшить реверсне постачання газу в Україну

Головні зусилля ЄС у напрямку підтримки України в сфері енергетики, спрямовані на забезпечення дієздатності всієї енергосистеми, включаючи її електричну та газову складові. У цьому контексті вже до кінця року Євросоюз має намір збільшити обсяги реверсного постачання газу в Україну, - заявила Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон,  - повідомляє Укрінформ.

Про це сьогодні йшла мова у Брюсселі під час прес-конференції за підсумками зустрічі європейських міністрів енергетики з міністром енергетики України Германом Галущенком.

«Ми в постійному контакті з енергетичною платформою ЄС, а також з двома енергетичними групами (із закупівлі газу – ред.). Україна, разом з Молдовою та Грузією, будуть здатними скористатися перевагами спільних закупівель газу, LNG та водню. Разом із країнами, що межують з Україною, ми збільшимо обсяги реверсних поставок (газу) між ЄС і Україною до кінця поточного року, і ми готові сприяти продовженню цих мереж», - зауважила Кадрі Сімсон.

Вона нагадала, що Україна має найбільші газові сховища у Європі, і це у спільних інтересах сторін скористатися ними для забезпечення безпеки постачання газу. За її словами, вже невдовзі нові правила ЄС щодо газових сховищ будуть інтегровані в документи Енергетичного співтовариства.

«Ми, і країни-члени також допомагають Україні у відновленні або ремонті пошкодженого (енергетичного) обладнання. Нові агрегати для цього закуповуються за кошти Фонду енергетичної підтримки України, який був утворений в рамках Енергетичного співтовариства», - сказала Єврокомісар.

Міністр енергетики України Герман Галущенко підтвердив зацікавленість української сторони у такому енергетичному співробітництві з Європейський Союзом.

«На сьогодні ми маємо найбільш сховища у Європі. Ми можемо просто зараз прийняти більше 20 мільярдів кубометрів газу в українські сховища, які знаходяться у Західній частині країни і є доволі безпечними. Я хочу подякувати Євросоюзу та країнам-членам за допомогу та підтримку українського енергетичного сектору. Ми почали отримувати необхідне обладнання від наших друзів буквально через день після початку війни. Фонд (енергетичної підтримки України – ред.) є дуже важливим. З ним ми можемо відновитися швидше, ніж робили б це самотужки», - наголосив український урядовець.

Як повідомлялося, Країни Європейського Союзу погодили надзвичайний план щодо скорочення споживання газу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті