Європарламент визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Європарламент ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. За проголосували 507 депутатів, 12 – проти, - повідомляє "Настоящее Время" з посиланням на сайт Європарламенту.

Прийнятим документом депутати Європарламенту висловлюють солідарність із народом України, віддають шану загиблим через "цілеспрямовані дії сталінського режиму з організації штучного голоду", а також рішуче засуджують дії тоталітарного радянського режиму, які призвели до загибелі мільйонів українців.

"Європейський парламент визнає Голодомор, штучний голод 1932-1933 років в Україні, спричинений свідомими діями радянського режиму, геноцидом проти народу України", - зазначається у тексті резолюції.

Європарламент також засуджує російські злочини, що вчиняються проти українського народу, зокрема цілеспрямоване знищення громадянської енергетичної інфраструктури України в зимовий період.

"Резолюція звинувачує нинішній російський режим у порушенні суверенітету та територіальної цілісності України, прагненні ліквідувати Україну як національну державу та знищенні самобутності та культури її народу", – йдеться у прес-релізі.

Як повідомлялося, Голодомор визнали геноцидом українців уже 19 країн.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті