Європа суттєво наростить виробництво зброї, не покладаючись лише на США

Державам Європейського Союзу слід спільно закуповувати зброю для поповнення своїх запасів після постачання в Україну. Про це заявило Європейське оборонне агентство, попередивши, що США не завжди зможуть захистити Європу від погроз, - повідомляє "Голос Америки".

"Агресивна війна Росії проти України виявила недостатність наших можливостей", - сказав Іржі Седіві, виконавчий директор Європейського оборонного агентства (EDA), органу ЄС, який допомагає урядам ЄС розвивати свій військовий потенціал.

За словами Іржі Седіві, агентство веде переговори з компаніями, які виробляють зброю про збільшення її виробництва, а також з усіма країнами ЄС щодо об'єднання зусиль із закупівлі озброєння, обладнання та боєприпасів.

«Важливо те, що ми, Європейський Союз, зможемо стати надійним постачальником систем безпеки для захисту громадян», - сказав Іржі Седіві агентству Рейтер, закликавши країни дослухатися закликів США інвестувати в оборону.

«Сполучені Штати неминуче виявляться залученими до проблем Індо-Тихоокеанського регіону і не зможуть надати нам деякі з найважливіших засобів забезпечення, таких як стратегічні повітряні перевезення, літаки-розвідники, високоточні ракети та засоби протиповітряної оборони».

Іржі Седіві також вказав на загрозу тероризму з боку держав, що не відбулися, на Близькому Сході або в Північній Африці.

Зазначається, що у Європи розрізнений підхід до оборони: країни переважно самостійно оснащують свої збройні сили, створюючи ковдру з клаптів несумісної зброї та обладнання. При цьому війна в Україні стала найбільшою проблемою для регіону за останнє покоління, оголивши глибокі розбіжності про те, як поводитися з москвою.

У повідомленні наголошується, що європейські витрати на оборону вперше перевищили 200 мільярдів євро у 2021 році, збільшившись на 6% порівняно з попереднім роком, що є найвищим показником відтоді, як регіон почав збільшувати військові витрати у 2015 році після анексії росією Криму у України.

Згідно зі звітом Європарламенту за 2020 рік, без допомоги США ЄС буде важко захистити себе, оскільки йому не вистачає розвідувальних можливостей та засобів, зокрема авіації та протиракетної оборони середньої дальності, а також десантних кораблів та підводних човнів.

Статті

Країна
06.01.2025
12:00

2025: відновлення відкладається

Вище стелі не стрибнеш. А можливості української економіки в умовах війни її якраз досягли. Тому наступного року і наш Кабмін, і Єврокомісія, і Міжнародний валютний фонд – усі очікують уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП)...
Донбас
05.01.2025
17:38

Ліки від похмілля, пиво від слабоумства, бенкет горою і залишені без хліба діти.... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулий тиждень припав на підготовку до Нового року, власне свято і, звичайно ж, на наслідки новорічних гулянь. На окупованому Донбасі ці самі гуляння «царським велінням» затягнулися аж до 8 січня, тож не дивно, що на перше місце в місцевих ЗМІ...
Країна
03.01.2025
10:00

Яничари «руського міра». Як з українських дітей роблять ворогів України

Найбільш вразлива для пропаганди категорія населення – це діти. Незміцніла психіка, відсутність життєвого досвіду і часто обмежений інтелектуальний розвиток робить їх легкою здобиччю для дорослих, які навіюють будь-які ідеї.
Всі статті