Європа не починає інтеграцію українських біженців через невпевненість у термінах закінчення війни - посол ЄС

У Європейському Союзі немає розуміння, чи розпочинати інтеграцію українських біженців через невпевненість у тому, як довго триватиме війна. Про це 3 жовтня в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Немає загальноєвропейської політики щодо того, чи розпочинати інтеграцію українців-біженців. Але я повністю переконаний у тому, що загальний настрій у європейських суспільствах і владі був дуже гостинним до них. Я не перераховуватиму всіх видів допомоги, які українці отримують автоматично", - заявив дипломат.

За його словами, більшість із біженців або навіть вони всі не можуть повернутися до України до закінчення війни. При цьому країні ці люди потрібні.

"Я не думаю, що в будь-якій із країн-членів ЄС є політика швидше інтегрувати цих людей, тому що це потрібно їх ринкам праці. Розуміння вашої ситуації залишається дуже стійким", - додав Маасікас.

Він також наголосив, що початок навчального року 1 вересня став визначальним моментом – оскільки українські матері все одно долучали дітей до українського навчання, хай і з-за кордону. При цьому Маасікас наголосив і на працьовитості біженців з України.

"Скрізь, де є українські біженці (у тому числі й у моїй рідній країні, в Естонії, де вони становлять 4% населення), вони хочуть почати працювати якнайшвидше. Завжди перше покоління мігрантів, як правило, працює на сходинку нижче свого освітнього та кваліфікаційного рівня, на жаль, в основному через мовні та культурні аспекти. Але дуже багато з них знайшли собі роботу", - повідомив посол.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що українські біженці намагаються залишити росію.

За тиждень ще понад 3 тис. українських біженців отримали візи тимчасового захисту в Чехії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті