Європа не починає інтеграцію українських біженців через невпевненість у термінах закінчення війни - посол ЄС

У Європейському Союзі немає розуміння, чи розпочинати інтеграцію українських біженців через невпевненість у тому, як довго триватиме війна. Про це 3 жовтня в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Немає загальноєвропейської політики щодо того, чи розпочинати інтеграцію українців-біженців. Але я повністю переконаний у тому, що загальний настрій у європейських суспільствах і владі був дуже гостинним до них. Я не перераховуватиму всіх видів допомоги, які українці отримують автоматично", - заявив дипломат.

За його словами, більшість із біженців або навіть вони всі не можуть повернутися до України до закінчення війни. При цьому країні ці люди потрібні.

"Я не думаю, що в будь-якій із країн-членів ЄС є політика швидше інтегрувати цих людей, тому що це потрібно їх ринкам праці. Розуміння вашої ситуації залишається дуже стійким", - додав Маасікас.

Він також наголосив, що початок навчального року 1 вересня став визначальним моментом – оскільки українські матері все одно долучали дітей до українського навчання, хай і з-за кордону. При цьому Маасікас наголосив і на працьовитості біженців з України.

"Скрізь, де є українські біженці (у тому числі й у моїй рідній країні, в Естонії, де вони становлять 4% населення), вони хочуть почати працювати якнайшвидше. Завжди перше покоління мігрантів, як правило, працює на сходинку нижче свого освітнього та кваліфікаційного рівня, на жаль, в основному через мовні та культурні аспекти. Але дуже багато з них знайшли собі роботу", - повідомив посол.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що українські біженці намагаються залишити росію.

За тиждень ще понад 3 тис. українських біженців отримали візи тимчасового захисту в Чехії.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті