Європа не починає інтеграцію українських біженців через невпевненість у термінах закінчення війни - посол ЄС

У Європейському Союзі немає розуміння, чи розпочинати інтеграцію українських біженців через невпевненість у тому, як довго триватиме війна. Про це 3 жовтня в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Немає загальноєвропейської політики щодо того, чи розпочинати інтеграцію українців-біженців. Але я повністю переконаний у тому, що загальний настрій у європейських суспільствах і владі був дуже гостинним до них. Я не перераховуватиму всіх видів допомоги, які українці отримують автоматично", - заявив дипломат.

За його словами, більшість із біженців або навіть вони всі не можуть повернутися до України до закінчення війни. При цьому країні ці люди потрібні.

"Я не думаю, що в будь-якій із країн-членів ЄС є політика швидше інтегрувати цих людей, тому що це потрібно їх ринкам праці. Розуміння вашої ситуації залишається дуже стійким", - додав Маасікас.

Він також наголосив, що початок навчального року 1 вересня став визначальним моментом – оскільки українські матері все одно долучали дітей до українського навчання, хай і з-за кордону. При цьому Маасікас наголосив і на працьовитості біженців з України.

"Скрізь, де є українські біженці (у тому числі й у моїй рідній країні, в Естонії, де вони становлять 4% населення), вони хочуть почати працювати якнайшвидше. Завжди перше покоління мігрантів, як правило, працює на сходинку нижче свого освітнього та кваліфікаційного рівня, на жаль, в основному через мовні та культурні аспекти. Але дуже багато з них знайшли собі роботу", - повідомив посол.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що українські біженці намагаються залишити росію.

За тиждень ще понад 3 тис. українських біженців отримали візи тимчасового захисту в Чехії.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті