Естонський парламент визнав депортацію кримських татар геноцидом

У середу, 16 жовтня, парламент Естонії визнав депортацію кримських татар 1944 року актом геноциду. Про це повідомляє Еспресо  з посиланням на ERR.

Зазначається, що подану 54 депутатами заяву парламенту "Визнання масової депортації кримських татар 1944 року актом геноциду" під час остаточного голосування підтримали 83 депутати.

У заяві парламент Естонії засуджує винищення кримських татар та їхню масову депортацію з Криму до Центральної Азії в березні 1944 року, назвавши її спланованою та здійсненою тоталітарним радянським режимом.

Також у документі підкреслюється, що Російська Федерація після окупації Криму у 2014 році продовжує політику геноциду щодо кримських татар, спрямовану на знищення їхньої ідентичності.

Крім того, естонський парламент закликав міжнародну спільноту виявити солідарність із кримськими татарами та продовжити засуджувати окупацію й анексію Криму, а також вимагає відновлення державного суверенітету України.

У виданні зазначили, що це вже дев'ята заява, ухвалена парламентом Естонії з 2022 року з метою засудження дій Росії та висловлення підтримки Україні.

Як повідомлялося, від 6 до 8 тисяч кримських татар залишили окупований півострів, аби уникнути мобілізації. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті