Естонія продовжила тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року

Влада Естонії вирішила продовжити тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року. Про це повідомляє "Польське радіо"

"Цією зміною ми економимо час як для біженців, так і для естонських служб", - повідомила Марина Полдма з Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії.

Починаючи з неділі, 10 вересня, будь-який український біженець, який звернеться вперше або подасть заяву на продовження статусу, отримає тимчасовий захист до березня 2025 року, якщо його буде прийнято.

Процедура подачі заяви також змінилася. З неділі діятиме вимога фотографуватися на документ у відділенні поліції, а при прийнятті заяви служба може проводити поглиблене інтерв'ю про обставини прибуття заявника.

"Ми хочемо мати в документі найсвіжішу фотографію і переконатися, що надаємо допомогу тим, хто дійсно втік від війни", - пояснила Полдма.

Зазначається, що на початку 2023 року 61% респондентів опитування Norstat не погоджувався з тим, що чоловіки українського походження у віці від 18 до 60 років, яким було заборонено виїзд з країни через російську агресію, повинні бути включені в естонську програму тимчасового захисту.

Наразі будь-який громадянин України та члени його сім'ї, які залишили країну після агресії, що розпочалася 24 лютого 2022 року, можуть подати заяву на включення до програми тимчасового захисту в Естонії. Програма надає дозвіл на проживання та соціальні гарантії, подібні до тих, якими користуються жителі Естонії, такі як право на освіту, роботу та медичне страхування, ідеться у повідомленні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті