Ердоган і путін обговорили "зерновий" коридор. Хазяїн кремля знову скаржився

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган провів 1 листопада телефонну розмову з президентом РФ путіним. Про це повідомляє агентство "Анадолу" з посиланням на управління зв'язків Адміністрації президента Туреччини.

Зазначається, що "лідери двох країн обговорили питання регіонального порядку денного з акцентом на останні події на полі російсько-української війни".

"Президент Ердоган зазначив, що Анкара продовжує робити необхідні ініціативи з усіма сторонами з метою врегулювання проблем, пов'язаних з реалізацією Стамбульської угоди щодо постачання зерна", - йдеться у повідомленні.

У свою чергу, прес-служба кремля заявляє, що путін інформував Ердогана "про причини ухваленого Росією рішення призупинити дію цієї угоди".

Традиційно путін повторював Ердогану, що "київський режим за підтримки західних кураторів використав створений для транспортування українських зернових морський гуманітарний коридор з метою здійснення ударів по інфраструктурі та кораблям російського Чорноморського флоту у Севастополі".

Також путін заявив Ердогану про необхідність "отримати від Києва реальні гарантії неухильного дотримання стамбульських домовленостей, зокрема про невикористання гуманітарного коридору у військових цілях".

Крім того, путін поскаржився Ердогану на "невиконання і другої частини пакетних домовленостей – щодо розблокування експорту російської сільгосппродукції та добрив на світові ринки".

Як повідомлялося, Президент Зеленський запевнив, що Україна продовжить виконувати "зерновий договір".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті