Ердоган у розмові з путіним запропонував посередництво у ситуації з окупованою ЗАЕС

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та президент РФ володимир путін 3 вересня провели телефонну розмову, у якій Ердоган заявив, що Анкара могла би взяти на себе посередницьку роль у ситуації з окупованою Запорізькою АЕС. Про це повідомляє "Європейська правда".

У комюніке турецької сторони, як пише Anadolu, зазначають, що президенти обговорювали реалізацію стамбульських домовленостей щодо експорту українського зерна через Чорне море, а також ситуацію на Запорізькій АЕС.

"Президент Ердоган заявив, що Туреччина може бути посередником у ситуації із Запорізькою АЕС - так, як і в зерновій угоді", - зазначають у ньому.

Також президенти обговорили продовження співпраці щодо спорудження в Туреччині АЕС в Аккую.

Крім того, у комюніке згадують, що путін та Ердоган можуть особисто зустрітися 15-16 вересня на полях саміту Шанхайської організації співпраці, який цього року проходитиме у Самарканді в Узбекистані.

У комюніке Кремля не згадують про пропозицію Ердогана, вказавши лише, що той "відзначив конструктивну роль Росії в організації місії МАГАТЕ".

Нагадаємо, 1 вересня на Запорізьку АЕС прибула місія МАГАТЕ на чолі з керівником агентства Рафаелем Ґроссі. Він заявив, що після завершення місії на Запорізькій атомній електростанції залишиться двоє представників організації. За його словами, перед візитом місії організації на Запорізьку атомну електростанцію російські окупанти вивели принаймні частину своїх сил і члени місії не могли поговорити з військовими. Керівник МАГАТЕ заперечує, що російські представники якось впливали на дії місії під час візиту. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті