Ердоган підписав протокол про вступ Швеції до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав протокол про вступ Швеції до НАТО. Про це повідомили в його адміністрації, - пише "Радіо Свобода".

Документ передано для ратифікації до парламенту країни - Великих національних зборів. Про дату засідання парламенту з цього питання не повідомлялося.

Видання нагадало, що Швеція, а також Фінляндія, які раніше зберігали нейтралітет, подали заявки на вступ до НАТО 2022 року, невдовзі після початку російського військового вторгнення росії в Україну. Фінляндія стала членом Північноатлантичного союзу у квітні 2023 року. Приєднання Швеції до НАТО блокували Туреччина та Угорщина.

Анкара вимагала від Стокгольма видачі активістів Курдської робітничої партії, яких вона вважає терористами і які отримали у Швеції політичний притулок. Туреччина вимагала скасувати введене проти неї Швецією ембарго на торгівлю зброєю. Крім того, Ердоган різко засуджував інциденти зі спаленням Корану та інші антиісламські виступи шведських активістів.

Однак у липні цього року він заявив, що його країна більше не перешкоджатиме вступу Швеції до альянсу. Обіцянка була дана перед самітом НАТО у Вільнюсі, після розмови Ердогана з президентом США Джо Байденом.

Для того, щоб Швеція могла приєднатися до НАТО, її заявку мають схвалити всі члени союзу. Зараз до НАТО входить 31 держава.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті