«Енергомашспецсталь», BROCARD та інші: Україна націоналізує понад 900 російських активів за особою процедурою

На найближчому засіданні Верховна Рада розгляне питання про націоналізацію активів російської федерації в Україні. Про це повідомила народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань економічного розвитку Роксолана Підласа, - пишет "Голос України".

Кабмін уклав перелік, до якого увійшло більш як 900 об'єктів, що належать безпосередньо росії як державі. Примусове відчуження цих об’єктів відбудеться за особливою процедурою.

«Прем'єр-міністр говорив раніше, що вони підготували перелік, у якому 903 об'єкти, що належать безпосередньо РФ як державі. Я думаю, що саме цей перелік із якимись незначними змінами затвердила РНБО. Заява президента про те, що Верховна Рада має проголосувати законопроєкт щодо націоналізації, стосується саме цього рішення. Тут діє особлива процедура й окремий механізм, який ми ухвалили у квітні спеціальним законом про примусове відчуження права власності РФ та її резидентів. За цим механізмом Президент вводить у дію рішення РНБО указом, а Верховна Рада затверджує Указ Президента своїм окремим законопроєктом», - пояснила політикиня.

Вона зауважила, що ознайомлена зі списком об’єктів, до якого увійшли такі відомі підприємства як «Енергомашспецсталь» у Краматорську, що на 92% належить офшорній кіпрській компанії, яку контролює «Росатом». Також у цьому переліку є і всім відома мережа магазинів BROCARD, що на 100% контролюється офшорною компанією, яка, своєю чергою, контролюється Міністерством промисловості РФ.

«Усі ці більш як 900 об'єктів будуть націоналізовані. Це не означає, що відразу надійдуть гроші до українського бюджету. Ці всі об'єкти перейдуть у власність держави, після цього держава може визначатися, що з ними робити. Україна або буде отримувати прибуток від працюючого підприємства, або вона його виставить на приватизацію, або запропонує його до оренди тощо», - резюмувала народна депутатка.

Статті

Світ
26.09.2024
22:00

Російський метал у Європі: "історична помилка" Брюсселя

Європейський санкційний «паркан» щодо російської металопродукції виглядає як діряве решето. Цинізм у тому, що дірки у "паркані" передбачливо зробили самі єврочиновники.
Країна
25.09.2024
14:09

Квартирний бум проти переселенців. Їдеш від війни – залишай дітей, старих та тварин

Вимушені переселенці стають легкою здобиччю для недобросовісних власників. На жаль, навіть договір не завжди може захистити орендарів.
Донецьк
23.09.2024
12:17

Перейменування на Донеччині: як у 2024 році змінювали назви, пов'язані з РФ

Вже втретє за останні 10 років населенні пункти Донецької області стикаються із необхідністю масово змінювати назви об’єктів топоніміки на своїй території.
Всі статті