Ексочільник "департаменту освіти" в окупованому Маріуполі отримав 15 років з конфіскацією

"Печерський районний суд міста Києва засудив першого "міністра освіти" окупованого Маріуполя В’ячеслава Мірошниченко до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд визнав псевдоосвітяна у скоєнні державної зради за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України", - повідомляє у Телеграм українська Маріупольська міська рада.

У рішенні суду зазначено, що Мірошниченко добровільно пішов на співпрацю з російськими окупантами у 2022 році та погодився обійняти посаду "міністра освіти м. Маріуполя". "Колаборант організовував освітній процес у школах міста згідно зі стандартами та вимогами рф. Сприяв возвеличенню росії через навчальні та виховні заходи та, таким чином, підтримував військову агресію проти України", - зазначається у повідомленні.

"Однак не пощастило В’ячеславу Мірошниченко й в окупації. В грудні 2023-го його звільнили з посади очільника освітнього департаменту. Його показово понизили до заступника директора Маріупольського морського ліцею, який він очолював в українському Маріуполі", - констатує міськрада.

Як повідомлялося, підозру в колабораційній діяльності заочно повідомлено псевдоректорці окупаційного "Донецького національного університету".

Статті

Світ
05.02.2025
14:00

«Чому б не сформувати український уряд у вигнанні?». Російські ЗМІ про Україну

«Росії потрібен не заморожений конфлікт, не просто припинення військових дій, а справжній мир, який можна було б укласти на міжнародній конференції, її можна було б назвати «Ялта-2»
Донецьк
04.02.2025
22:20

“Князь”: Хочеш вижити і перемогти – навчись штурмувати!

І раптом – автоматна черга пройшла майже між нами, але трохи вище! Де він заховався?! Здогадка була правильною: в польовому туалеті. Звідти й лупив із калаша. Ну, «Мурчик» дав у відповідь. Кричу: «Здавайся!». А той: «Я свой!».
Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Всі статті