Екс-голова Донецької ОВЦА очолив СБУ у Харківській області

Колишній керівник Донецької обласної адміністрації Олександр Куць призначений начальником Управління Служби безпеки України у Харківській області. Відповідний Указ підписаний президентом України Володимиром Зеленським 19 липня й опублікований на офіційному сайті глави держави.

Нагадаємо, що Олександр Іванович Куць з 22 червня 2018 по 5 липня 2019 роки очолював Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію.

Раніше генерал-майор СБУ Олександр Куць із 2015 по 2017 роки очолював управління спецслужби у Донецькій області.

Під керівництвом Куця було виявлено трьох зрадників у лавах Донецького УСБУ, завербованих російською розвідкою - Олександра Третьяка, Валерія Нікіфорова та Євгена Косяка, - повідомляла "УП".

Ключову роль у цьому відігравав тодішній заступник начальника головного відділу контррозвідки управління СБУ в Донецькій області Олександр Хараберюш, який загинув у 2017 році - його машину дистанційно підірвали найманці окупантів у Маріуполі.

25 листопада 2017 року генерал Куць заявив про виявлення 356 шпигунів у зоні АТО лише протягом вересня-листопада 2017 року, які передавали дані через мобільний зв'язок. З цього приводу він запропонував заблокувати мобільний зв'язок у 50-кілометровій зоні вздовж ліній розмежування у Донецькій та Луганській областях.

У серпні 2017 року він став керувати новоствореним Головним управлінням Служби безпеки України у Донецькій та Луганській областях.

Щодо Куця також поширювали чутки про причетність до вбивства бойовика Арсенія Павлова (Мотороли). Зокрема, у листопаді 2016 року ватажок "ДНР" Олександр Захарченко називав прізвище генерала серед тих, хто причетний до ліквідації терориста.

У 2019 році Олександр Куць нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті