Ефективність використання FPV-дронів у ЗСУ і в росіян - 20-40% - Мадяр

Ефективність використання FPV-дронів у різних підрозділах Сил оборони України, а також у російських військових становить 20-40%. Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів командир окремого полку ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» Роберт Бровді (позивний Мадяр).

«Може не спрацювати електроніка, і дрон не вибухне, ще в дорозі може здетонувати, чималий процент ворог подавлює різноманітними засобами РЕБ, частина збивається стрілецькою зброєю. Тому ККД дрона у ЗСУ і у росіян – 20-40%», – повідомив він.

За словами Мадяра, йдеться саме про випадки, коли дрон долетів до цілі, вразив її, і це зафіксовано, пояснив капітан Бровді. На основі цих фактів складається статистика полку за власною методикою.

«У нас є власна система обліку, ведеться на рівні підрозділів без будь-яких наказів командування. Ми це робимо для себе. Я за будь-який місяць можу підняти екіпаж і проаналізувати ефективність: кількісні показники, якісні показники застосування, які цілі – рухомі чи планові», – розповів Мадяр.

За словами командира «Птахів Мадяра», чіткий облік дозволяє орієнтуватися в ефективності безпілотних засобів і екіпажів, а це важливо для цільового використання коштів і правильного розподілу БПЛА за підрозділами.

«Можемо орієнтуватися в кількостях реально використовуваних засобів, щоб правильно їх розподілити. Деякі закуповувались з початку війни і втратили вже ефективність, відстали технологічно. А держава і далі їх закуповує, пілоти їх отримують, а перелік уражених цілей від цього не збільшується», – пояснив Бровді.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті