Рух 218 судів, які беруть участь у "Зерновій ініціативі", фактично заблоковано - Мінінфраструктури

У зв’язку з тим, що українська сторона станом на 30 жовтня не має дозволів від Спільного Координаційного Центру на проходження безпечним коридором та проведення інспекцій, 218 суден заблоковані на своїх поточних позиціях. Про це повідомило Міністерство інфраструктури України в Facebook 30 жовтня.

З них: 95 завантажених суден, які вже вийшли з українських портів та очікують на інспекцію для відправлення до кінцевого споживача; 101 судно очікує інспекції на вхід до українських портів; 22 завантажених судна чекають на вихід з українських портів.

Повідомляється також, що українська сторона не зупиняла рух вантажів через "зерновий коридор", навіть попри російські військові атаки на портову та енергетичну інфраструктуру. Також було зафіксовано 15 випадків приближення російських БПЛА та літаків на заборонену дистанцію до цивільних суден, що беруть участь в Ініціативі.

Разом з тим, Міністерство зауважило, що фактична блокада "зернового коридору" з боку РФ розпочалася ще у вересні.

"Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створенні черги у 176 суден з 2,1 млн агропродукції на борту. Таким чином, стає очевидним намір росії спровокувати масовий голод у нужденних країнах Африки та Азії, а також створити гострий дефіцит продовольства у всьому світі", - йдеться у дописі.

Як раніше повідомлялося, Туреччина веде переговори з РФ щодо відновлення експорту українського зерна, є підстави для оптимізму.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті