Два білоруські вертольоти порушили повітряний простір Польщі

У вівторок, 1 серпня, сталося порушення повітряного простору Польщі двома білоруськими вертольотами, які проводили навчання поблизу кордону. Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на Міністерство національної оборони.

Зазначається, що раніше представники відомства повідомляли, що порушень не зафіксовано, але після аналізу ситуації було встановлено протилежне.

Нова інформація з цього приводу є результатом обговорення Комітету з питань національної безпеки і оборони. Його скликав міністр національної оборони Маріуш Блащак, щоб прояснити поточну ситуацію на польсько-білоруському кордоні.

«Перетин кордону відбувався в районі Біловежі на дуже низькій висоті, що ускладнювало його виявлення радіолокаційними системами. Тому в ранковому повідомленні Оперативного командування видів Збройних сил повідомили, що польські радіолокаційні системи не зафіксували жодного порушення повітряного простору Польщі», - пояснює Міноборони.

У зв’язку з сьогоднішнім інцидентом міністр Маріуш Блащак розпорядився збільшити кількість військових на кордоні та виділити додаткові сили та засоби, зокрема бойові гелікоптери. Про інцидент повідомили в НАТО.

Комітет погодився, що тимчасового повіреного у справах Білорусі буде викликано до МЗС Польщі для пояснення інциденту. У Міноборони нагадують, що останнім часом росія та Білорусь активізували гібридну діяльність проти Польщі.

«У зв'язку з можливими подальшими провокаціями, закликаємо відповідально поширювати та коментувати інформацію, яка може бути використана російським та білоруським режимами», - зазначають у Міноборони.

Як повідомлялося, білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не має наміру вторгатися на територію Польщі силами ПВК "Вагнер", розташованій у його країні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті