Дуда заявив, що Польща передала Україні вже вісім МІГів і готує ще шість

Польща вже передала Україні загалом вісім літаків МіГ-29 та готує до передачі шість винищувачів. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час спільної пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві 5 квітня, повідомляє "Укрінформ".

"Чотири МіГ-29 з наших складів та засобів, які знаходилися в нас, були передані в розпорядження Збройних сил України протягом останніх місяців. Ще чотири МіГ-29 додатково передаються в останній час, тобто вже передано вісім. Ми готові, і я говорив про це пану Президенту (Володимиру Зеленському – ред.), передати ще шість, які зараз готуються до цього. Вони могли б бути передані досить швидко" , - відповів Дуда на питання про те, скільки літаків Польща вже передала Україні.

Польський президент також повідомив, що країна ще має винищувачі МіГ-29, які були модернізовані за стандартами НАТО і застосовуються в місії НАТО Air Policing. За його словами, ці літаки ще потрібні польській стороні.

Водночас він наголосив, що з надходженням до Польщі нових замовлених раніше літаків, таки як південнокорейських FA-50 та американських F-35, країна може розглянути передачу цих МіГів Україні у майбутньому.

Дуда також відзначив, що для передачі Україні цих МіГ-29, які застосовуються у місії НАТО Air Policing, потрібна згода союзників. "Після модернізації вони мають обладнання, яке було передано зі США. Там є натівський зв'язок. І у зв’язку з цим мають бути дотримані формальності", - сказав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час переговорів у Варшаві домовився про надання Україні нового потужного оборонного пакета з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті