Достроково і вдома: вибори путіна на окупованих територіях України розтягнуть у часі

Російські триденні вибори президента у квазіутвореннях "ДНР" і "ЛНР", а також частинах Запорізької та Херсонської областей розпочнуться достроковим голосуванням, яке проведуть на всій їхній території у зв'язку з воєнним станом, - пишуть 7 лютого росЗМІ.

Термін "дострочки" виборчкоми визначать на місцях самостійно. Попередньо, як і у вересні 2023 року, голосування триватиме приблизно протягом тижня до першого дня виборів.

За словами так званої "голови регіонального виборчкому" окупованої частини Запорізької області Галини Катющенко, "у зв'язку з умовами СВО" всю територію визнано важкодоступною, і "члени дільничних виборчих комісій" приходитимуть до громадян додому. Термінів "дострочки" вона не уточнила, але за російськими законами, достроково поставити галочку в бюлетені можна "не раніше ніж за 20 днів" до основного дня голосування.

Також "голова херсонського облвиборчкому" Марина Захарова говорила, що "дати дострокового голосування ще визначаються".

РосЗМІ також пишуть, що у "пресслужбі виборчкому ДНР" повідомили, що "робочою датою" початку дострокового голосування наразі є 10 березня, але "можливі зміни відповідно до оперативної обстановки" - "варіантів, у який день слід починати дострокове голосування, ще багато, і остаточного рішення немає".

Вибори президента РФ призначено на 17 березня, відповідно, "дострокове волевиявлення" може початися з 25 лютого.

Статті

Країна
30.08.2024
20:11

"Дуже не хотілося би, щоб війна стала прикриттям дій, спрямованих не на користь громадам"

Зараз Доброславська громада виглядає не тільки як одна з найвпорядкованіших, але й в цілому як одна з найуспішніших в Україні, і претендує на місце на туристичній мапі Одещини, хоч і не має виходу до моря.
Країна
30.08.2024
15:00

Пенсії в окупації: відеоідентифікація не допомагає?

Україна продовжує платити пенсії своїм громадянам, які мешкають на окупованих територіях.
Країна
29.08.2024
16:00

Боргова перемога. Яресько, вибач!

Київ домовився з комерційними кредиторами (закордонні інвестфонди, власники українських облігацій зовнішньої держпозики – ОЗДП) про реструктуризацію боргу. Домовився на набагато вигідніших умовах, ніж 9 років тому за першої реструктуризації.
Всі статті