До відставки Залужного негативно поставилися б 72% українців - опитування

72% опитаних українців кажуть, що негативно поставилися б до відставки Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

За даними соціологів, лише 2% респондентів поставилися до цього позитивно. Ще 21% мають нейтральне сприйняття цього, а 5% — не змогли сформулювати свою думку. Критичне ставлення до ідеї відставки Залужного зафіксували в усіх регіонах України.

Соціологи також питали українців, чи довіряють вони військовим командувачам: Головнокомандувачу ЗСУ Залужному, главі ГУР МОУ Кирилу Буданову та командувачу Сухопутних військ ЗСУ Олександру Сирському. Усі троє мають високу довіру населення, хоча є різниця у частках через різний рівень обізнаності про них.

Так, серед загалом усіх респондентів 92% довіряють Залужному, а серед тих, хто знає командувачів, — 94%. Буданову загалом довіряють 60% опитаних, при цьому 18% його не знали. Серед тих, хто знає главу ГУР, рівень довіри — 73%.

Генералу Сирському загалом довіряють 33% опитаних, але 48% не знають його. У перерахунку до тих, хто знає командувачів, Сирському довіряють 63%.

Соціологи також запитували, чи вірять респонденти у «певні розбіжності чи тертя» між президентом Володимиром Зеленським та Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. За даними соціологів, вірять у це 43% опитаних українців, у тім з них лише 8% вважають, що ситуація дуже серйозна. Решта 35% вважають ці непорозуміння не дуже серйозними. Ще 39% взагалі не вважають, що є певний конфлікт.

Упродовж 4-10 грудня методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1200 респондентів з усіх регіонів України (крім АР Крим). Опитування проводилося громадянами України віком від 18 років, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% для показників, близьких до 10%, 1,4% для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Утім КМІС вважає, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність.

Нагадаємо, як свідчать результати опитування, понад 45% українців донатять на армію з кожної зарплати. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті