До українських полярників удруге за червень завітав імператорський пінгвін

До української антарктичної дослідницької станції “Академік Вернадський” вдруге за червень завітав імператорський пінгвін. Про це у Фейсбуці повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

"До "Вернадського" повернувся імператорський пінгвін – тепер він вивчає будівлю самої станції. Вже роздивлявся великий паливний бак з пальмами, основний вхід, пожежний вихід біля кубриків, а також метеоґанок", - йдеться у повідомленні.

Нагадується, що вперше цей птах завітав на острів Галіндез, де розташована українська станція, на початку червня. Такий візит став справжнім сюрпризом, адже імператорські пінгвіни не гніздують в районі “Вернадського”, а обирають холодніші території. Найближча їхня колонія розташована за понад 300 км від станції.

Востаннє появу імператорського пінгвіна біля станції українські полярники фіксували у грудні 2020 року.

Цього ж разу він спершу кілька днів гуляв островом, вподобавши місце біля геомагнітної обсерваторії, потім залишив Галіндез, а тепер знову повернувся.

Біологи відзначають, що це молодий пінгвін, який нещодавно полишив батьків. У такому віці для них типові поодинокі мандри, адже вони ще не беруть участі у розмноженні й активно вивчають навколишній світ.

Як додали у НАНЦ, вже перед публікацією цього допису полярники побачили на іншому боці нашого острова ще одного великого пінгвіна. Зимівники помітили його з човна під час морського виходу, але льодова ситуація не дозволила підійти близько й визначити, що це за вид.

Ймовірно, це був або другий імператорський пінгвін, або королівський – вони трохи менші за розмірами, але теж великі і не живуть в цій місцевості (надають перевагу теплішим Субантарктичним островам).

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті