Для військових створили порадник щодо використання мобільного зв’язку

Командуванням Сил територіальної оборони ЗСУ створено порадник щодо використання мобільного зв’язку військовими, - повідомляє Мілітарний.

У пораднику зібрана інформація, що дозволяє зрозуміти, як працює стільниковий (мобільний) зв’язок та рекомендації, як користуватися ним безпечно.

Стандарти мобільного зв’язку не передбачають використання його в умовах війни, тому стільниковий зв’язок має чимало вразливостей (наприклад, властивість телефону постійно «шукати мережу» та реєструватись у ній).

Росіяни це використовують для збору даних про всі мобільні пристрої, що потрапляють у зону досяжності їхніх технічних засобів радіоелектронної розвідки (РЕР).

"За результатами проведення такої розвідки ворог має можливість визначати скупчення військ для завдання ракетних чи артилерійських ударів. Також окупанти можуть аналізувати зібрані дані та отримати набір ідентифікаторів мобільних пристроїв з прив’язкою до місць його виявлення", - йдеться у повідомленні.

Про те, як працює стільниковий (мобільний) зв’язок та рекомендації, як користуватись ним безпечно — читайте у пораднику «Мобільний зв’язок у ЗСУ. Міф та реальність», створеному Командуванням Сил територіальної оборони ЗСУ: https://cutt.ly/dwI5Qpvt

Порадник опублікований на інформаційному ресурсі управління підготовки (G7) штабу Командування Сил ТрО ЗСУ та доступний для завантаження.

На сайті https://sprotyvg7.com.ua/ також є інші навчальні матеріали з військової справи, які будуть корисні як чинним військовослужбовцям, так і тим, хто лише готується ставати воїном.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті