Для успіху на саміті НАТО Україні слід зосередитися на Річній національній програмі - Науседа

Президент Литовської Республіки Гітанас Науседа вважає, що Україні для отримання на Вашингтонському саміті НАТО позитивного сигналу щодо членства в Альянсі слід зосередитися на виконанні оновленої Річної національної програми (РНП). Про це Науседа сказав на спільній з Президентом України Володимиром Зеленським пресконференції у Вільнюсі, повідомляє Укрінформ.

Президент Литви зазначив, що на минулорічному саміті НАТО у Вільнюсі литовська сторона зробила для України максимум з можливого, і подякував за визнання цього факту.

«Якщо дивитися вперед, що ми можемо зробити у Вашингтоні, щоб саміт міг послати позитивний сигнал для вашої держави, мені здається, важливо звернути увагу на Річну національну програму. Дуже важливо, щоб вона була успішною і щоб це було ще одним показником того, що ви хочете більше зблизитися з НАТО», - сказав Науседа.

Він зауважив, що сьогодні під час зустрічей у розширеному форматі разом з делегаціями литовська і українська сторона говорили про те, що було б удачею, якби, відштовхуючись від результатів Вільнюського саміту, вдалося зробити ще один крок вперед для членства України в НАТО.

Як повідомлялося, Литва схвалила пакет довгострокової військової допомоги Україні на €200 мільйонів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті