Держбанки Китаю вирішили обмежити роботу з Росією після загрози санкцій США

Державні банки Китаю вирішили посилити контроль за операціями з Росією після того, як США пригрозили карати порушників санкцій вторинними заходами. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на знайомі з ситуацією джерела, - пише The Moscow Times.

За словами співрозмовників агентства, принаймні два великих банки КНР останніми тижнями запустили перегляд свого бізнесу з РФ, і насамперед - транскордонних операцій і фінансування російських клієнтів. Банки припинять обслуговування компаній, внесених до санкційних списків, і припинять надавати фінансові послуги російському оборонно-промисловому комплексу незалежно від того, в якій валюті і в якій юрисдикції відбуваються транзакції, кажуть джерела Bloomberg.

За їхніми словами, китайські банкіри розширюють перевірки своїх клієнтів і шукають серед них тих, чиї бенефіціари або контролюючі особи перебувають у Росії. Перевірки торкнуться і неросійських компаній, які ведуть бізнес із РФ або постачають у Росію товари через треті країни.

Кремль не може вплинути на політику державних банків Китаю, які вирішили посилити контроль за операціями з Росією і відмовитися від роботи з підсанкційними російськими компаніями, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

"Ви знаєте, що Кремль не займається фінансовими операціями, це прерогатива інших відомств і, перш за все, тих компаній, які беруть участь у зовнішньоекономічній діяльності", - сказав Пєсков радіостанції "Коммерсант FM".

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті