Депутати розглянуть легалізацію приватних військових компаній в Україні

Верховна Рада розглядає законопроєкт щодо легалізації приватних військових компаній на території України. Відповідний законопроєкт №11214 був зареєстрований та опублікований на офіційній сторінці Верховної Ради України, - пише Мілітарний.

Автором законопроєкту є Сергій Гривко, який входить до партії «Слуга народу».

У документі зазначено, що такі компанії зможуть залучатися також і до міжнародної діяльності, але з реєстрацією та сплатою податків в Україні.

У разі міжнародного залучення компаній вони діятимуть у межах захисту фізичних або юридичних осіб, майна, підготовки та тренування особового складу, розмінування, поліційних операцій тощо.

Головна мета законопроєкту - посилення обороноздатності України добре навченими бійцями, які, крім ведення бойових дій, здатні тренувати стройових військових.

Їхню діяльність всередині країни та у світі регулюватиме уряд України. Крім того, їх можна буде залучити до спільних операцій з українськими спецпризначенцями за кордоном.

Видання нагадало, що наразі Головне управління розвідки МО України проводить на території Судану операцію з ліквідації російських найманців ПВК «Вагнер».

Водночас спецпризначенці тренують місцевих військовослужбовців, які мають допомогти у проведенні диверсій та веденні розвідки.

Наявність власних приватних військових компаній дає можливість значно розширити кількість залучених бійців для таких спецоперацій. Насамперед тих, хто має відповідний рівень підготовки та певної спеціалізації, а також за плечима яких може бути участь у локальних конфліктах у різних куточках світу.

Статті

Світ
15.01.2025
09:57

«Київ може бути непередбачуваним і щось викинути». Російські ЗМІ про Україну

Відносини між Трампом і Байденом антагоністичні. Тому Україна не входитиме до числа пріоритетів Трампа. Його більше хвилює Китай. Крім того, він позначив свої інтереси щодо Гренландії, Панамського каналу, Мексики, Канади.
Світ
14.01.2025
11:44

Російський газ, німецька військова допомога, загиблі британські добровольці. Західні медіа про Україну

Проте газ все одно надходитиме з Росії обхідними шляхами, в тому числі турецьким газопроводом “Турецький потік”. Російський газ може більше не йти через Україну, але Росія залишається другим за величиною постачальником СПГ до ЄС
Країна
13.01.2025
13:01

Російська ІПСО: «Єврейське питання» в Україні

Для того й існує держава, щоб регулювати взаємодію між членами соціуму, грунтуючись не на емоціях і травмах громадян, а на раціональному забезпеченні безконфліктності у суспільстві, та розвитку країни.
Всі статті