Депутати розглянуть легалізацію приватних військових компаній в Україні

Верховна Рада розглядає законопроєкт щодо легалізації приватних військових компаній на території України. Відповідний законопроєкт №11214 був зареєстрований та опублікований на офіційній сторінці Верховної Ради України, - пише Мілітарний.

Автором законопроєкту є Сергій Гривко, який входить до партії «Слуга народу».

У документі зазначено, що такі компанії зможуть залучатися також і до міжнародної діяльності, але з реєстрацією та сплатою податків в Україні.

У разі міжнародного залучення компаній вони діятимуть у межах захисту фізичних або юридичних осіб, майна, підготовки та тренування особового складу, розмінування, поліційних операцій тощо.

Головна мета законопроєкту - посилення обороноздатності України добре навченими бійцями, які, крім ведення бойових дій, здатні тренувати стройових військових.

Їхню діяльність всередині країни та у світі регулюватиме уряд України. Крім того, їх можна буде залучити до спільних операцій з українськими спецпризначенцями за кордоном.

Видання нагадало, що наразі Головне управління розвідки МО України проводить на території Судану операцію з ліквідації російських найманців ПВК «Вагнер».

Водночас спецпризначенці тренують місцевих військовослужбовців, які мають допомогти у проведенні диверсій та веденні розвідки.

Наявність власних приватних військових компаній дає можливість значно розширити кількість залучених бійців для таких спецоперацій. Насамперед тих, хто має відповідний рівень підготовки та певної спеціалізації, а також за плечима яких може бути участь у локальних конфліктах у різних куточках світу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті