Депутати розглянуть легалізацію приватних військових компаній в Україні

Верховна Рада розглядає законопроєкт щодо легалізації приватних військових компаній на території України. Відповідний законопроєкт №11214 був зареєстрований та опублікований на офіційній сторінці Верховної Ради України, - пише Мілітарний.

Автором законопроєкту є Сергій Гривко, який входить до партії «Слуга народу».

У документі зазначено, що такі компанії зможуть залучатися також і до міжнародної діяльності, але з реєстрацією та сплатою податків в Україні.

У разі міжнародного залучення компаній вони діятимуть у межах захисту фізичних або юридичних осіб, майна, підготовки та тренування особового складу, розмінування, поліційних операцій тощо.

Головна мета законопроєкту - посилення обороноздатності України добре навченими бійцями, які, крім ведення бойових дій, здатні тренувати стройових військових.

Їхню діяльність всередині країни та у світі регулюватиме уряд України. Крім того, їх можна буде залучити до спільних операцій з українськими спецпризначенцями за кордоном.

Видання нагадало, що наразі Головне управління розвідки МО України проводить на території Судану операцію з ліквідації російських найманців ПВК «Вагнер».

Водночас спецпризначенці тренують місцевих військовослужбовців, які мають допомогти у проведенні диверсій та веденні розвідки.

Наявність власних приватних військових компаній дає можливість значно розширити кількість залучених бійців для таких спецоперацій. Насамперед тих, хто має відповідний рівень підготовки та певної спеціалізації, а також за плечима яких може бути участь у локальних конфліктах у різних куточках світу.

Статті

Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Всі статті