Деокупація захопленого півдня: депутат розповів, як просувається операція ЗСУ

Народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони й розвідки Федір Веніславський розповів, як просувається операція ЗСУ на півдні. Про що він повідомив в інтерв'ю Новини.LIVE, опубліковане 25 липня.

За його словами, захоплена частка півдня України захищена росіянами найменше.

"На сьогодні на території України у війні з боку росії бере участь 109-110 батальйонно-тактичних груп. З них 95 — ті, хто безпосередньо залучений до бойових дій. У людях це приблизно 100 тисяч. З них більшість у Донецькій та Луганській областях — близько 60 тисяч. Ще 25 тисяч — на Харківщині, до 15 тисяч — на півдні України. З військової точки зору південь захищений росіянами найменше", - сказав Веніславський.

"Однак вони будують там надійні системи укріплення. Це стаціонарні блокпости, щоб у нас були максимальні складнощі під час звільнення. Проте з точки зору географії саме на півдні у нас є шанси мати успіх якнайшвидше. Це залежить від реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та бронетехніки", - пояснив нардеп.

Він зазначив, що росіяни поки що мають перевагу в артилерії — на один наш снаряд з їхнього боку летить 10–20.

"З території рф йдуть ешелони військової техніки, по 10–20 танків, стільки ж броньованих машин, артилерії. У Білгородській області зараз зосереджено 1300 різних зразків озброєння", - розповів Веніславський.

Нардеп нагадав, що радянські склади розташовані по всій території і в кожному регіоні.

"Вони зараз знімають усю техніку зі зберігання, ремонтують її і відправляють на територію України. У них поки що нескінченний запас хоч і старого, але достатньо потужного радянського озброєння. Це великокаліберні системи ствольної артилерії", - зазначив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони й розвідки.

Як повідомлялось, депутат Веніславський вважає, що російсько-українська війна навряд чи закінчиться цього року.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті