День пам’яті жертв авіаудару в Маріуполі: майже 80 театрів долучаються до мирної акції

Про це повідомляє Донецька ОВА

"16 березня 2022 року сталася жахлива трагедія: російські військові скинули надпотужну бомбу на Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь), який слугував укриттям для сотень мирних мешканців, включаючи жінок, дітей та літніх людей. Цей удар є символом болю та втрати для всього українського народу і найстрашнішим воєнним злочином сучасності.

До річниці трагедії Донецька обласна державна адміністрація за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України ініціювала проведення мирної акції – День пам’яті жертв авіаудару в Маріуполі, під час якої перед центральним входом до театрів буде нанесено напис «ДІТИ» та встановлено лампадки на знак шани загиблих", -  йдеться у повідомленні.

Торік 58 театральних колективів України доєдналися до нашої мирної ініціативи, цього року планується підтримка 79 театрів нашої країни, а також театральної спільноти з Великої Британії, Молдови, Румунії.

З 13 по 16 березня 2025 року за ініціативи Міністерства культури Молдови та за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України реалізовується спільний міжнародний молдавсько-український проєкт, де наш театр у містах Бєльці, Кахул та Кишинів презентує сторітелінг «МАРІУПОЛЬСЬКА ДРАМА».

Історія боротьби, болю та незламності - свідчення того, що злочини не можна приховати, а пам'ять про загиблих має стати потужним сигналом єдності та спільної боротьби за правду. Дякуємо молдовським колегам, які взяли на себе організацію і проведення цього заходу в Молдові.

 Колектив Національної оперети України вшанував пам’ять жертв трагедії Маріупольського драмтеатру, долучившись до щорічної акції пам’яті.

Сумський національний театр імені М. Щепкіна вшанував пам’ять жертв трагедії Маріупольського драмтеатру, долучившись до акції - День памʼяті жертв авіаудару м. Маріуполь.

Волинський академічний обласний театр ляльок разом з Театральної студією "Чудасія" Волинського театру ляльок доєднуєднався до мирної ініціативи.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.04.2025
13:57

«Трамп і Зеленський загнали себе в становище заручників». Російські ЗМІ про Україну

«Відносне затишшя з боку західних політиків щодо удару по Сумах також свідчить про зміни в підходах Вашингтона і Брюсселя до тиску на Росію"...
Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Всі статті