ДБР розслідує провадження щодо нестатутних відносин у 211-й бригаді ЗСУ

Державне бюро розслідувань (ДБР) розслідує провадження щодо нестатутних відносин у 211-й бригаді ЗСУ. Про це ДБР повідомляє у Телеграм 17 грудня.

Зазначається, що 16 грудня 2024 року Тернопільська спецпрокуратура у сфері оборони відкрила кримінальне провадження за фактом застосування нестатутних заходів впливу до підлеглих (ч. 5 ст. 426-1 ККУ) командуванням 211-ї понтонно-мостової бригади. Розслідування доручено Державному бюро розслідувань.

"Працівники ДБР розпочали розслідування кримінального провадження щодо виявлення можливих фактів застосування посадовцями 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки Збройних Сил України нестатутних заходів впливу та насильства до підлеглих. Слідство досліджуватиме матеріали, зібрані у ході службових перевірок бригади Головною інспекцією Міністерства оборони України, повідомлення у медіа та соціальних мережах щодо знущань над бійцями. Зауважимо, що в ДБР до цього не надходило жодних матеріалів щодо цієї ситуації ні від офіційних осіб, ні від бійців бригади", - повідомляє ДБР.

"Принагідно, Державне бюро розслідувань закликає військовослужбовців одразу звертатись до Бюро з офіційними скаргами у разі наявності в їх військових формуваннях подібних випадків. Це дозволить не лише оперативно реагувати на порушення, а й уникнути подібних випадків в майбутньому", - підкреслюється у повідомленні.

Як повідомлялося, Сирський направив перевірку до бригади, де військового карали прив'язуванням до хреста.

Лубінець вимагає від Генштабу негайного розслідування "ймовірних фактів знущань" над військовослужбовцями.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті