Число запитів про притулок від росіян, які ухиляються від призову, сягає рекордного рівня – розвідка Британії

У росії суди від початку так званої «часткової мобілізації» у вересні 2022 року винесли понад сім тисяч вироків у справах про дезертирство, водночас на Заході сягає рекордного рівня кількість запитів про притулок від росіян, які ухиляються від військової служби. Про це заявили у розвідці Великої Британії, - пише Радіо Свобода.

«За даними незалежної російської медіагрупи «Медіазона», у березні 2024 року російські військові суди засудили за дезертирство рекордну кількість військовослужбовців збройних сил Росії – 684. Загальна кількість випадків із моменту «часткової мобілізації» у вересні 2022 року становить 7400, при цьому найбільше випадків зафіксовано в Московській області – 496. Багатьох солдатів… засуджують умовно, повертають у частини і на передову. У той же час кількість запитів на притулок у західних країнах від росіян, які ухиляються від військової служби, досягла рекордного рівня», – йдеться в повідомленні.

Як висновує ISW, російські війська «навряд чи» створять значні резерви напередодні очікуваного наступу влітку 2024 року

У розвідці зазначили, що російські солдати, в тому числі примусово завербовані під час часткової мобілізації у вересні 2022 року, повинні залишатися на військовій службі на невизначений термін, з невеликою перспективою на звільнення.

18 квітня американський Інститут вивчення війни заявив, що російські війська, ймовірно, намагаються посилити приховану мобілізацію перед очікуваним наступом влітку 2024 року.

Організація посилається на дані агентства Bloomberg від кількох джерел, за якими Кремль покладається на приховану мобілізацію, щоби уникнути нової мобілізації резервістів.

При цьому ISW враховує заяви члена громадської ради при Міністерстві оборони Росії Руслана Пухова, за якими Росії вдається мобілізувати близько 30 тисяч нових військових щомісяця і може загалом набрати до війська близько 300 тисяч людей у 2024 році.

Російські посадовці, за повідомленнями, стурбовані низькими темпами мобілізації й можуть залучати економічні заохочення для їх прискорення навесні та влітку цього року.

Статті

Світ
11.05.2024
10:03

"Майбутнє українського Донбасу видається все більш похмурим". Західні медіа про Україну

...Китайці, ймовірно, вирішили, що погрози Байдена були блефом. У березні 2023 року Сі відвідав Кремль, зухвало демонструючи солідарність з Путіним. Це виявилося переломним моментом у війні Москви, фактично перетворивши конфлікт на опосередковану...
Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Всі статті