Чотири країни закликали ЄС відмовитись від співпраці з польськими перевізниками, які блокують кордон

Торговельні асоціації та палати Бельгії, Австрії, Нідерландів та Італії закликали до бойкоту польських автоперевізників, які влаштували блокаду на кордоні з Україною. Про це 7 грудня повідомив "Укрінформ", посилаючись на відкритий лист торговельних асоціацій та палат.

"Закликаємо всі компанії ЄС та представників їх відповідних транспортних секторів не поновлювати транспортні контракти та не укладати нові контракти з польськими транспортними компаніями, поки вони продовжуватимуть блокувати польсько-український кордон", - йдеться у відкритому зверненні.

Автори листа нагадали, що після того, як росія почала блокаду українських морських портів, в розпорядженні України залишився лише автомобільний транспорт для ввезення або вивезення товарів з країни. 

У документі зазначено, що наслідком блокади стали зростання цін і брак пального в Україні, а обсяг експорту із країни лише у листопаді впав на 40%.

Автори листа сподіваються, що польські транспортні компанії швидко завершать блокаду, якщо компанії у Західній Європі бойкотуватимуть їх, поки триває блокада кордону з Україною.

"Ринок Західної Європи для цих (польських) компаній є більш важливим за український транспортний ринок. Ми не маємо жодних проблем із діями профспілок, і польські транспортні спілки можуть проводити їх всередині Польщі, без завдання шкоди державі, що б’ється у важких боях за всіх нас", - наголошується у листі.

Як повідомлялося, "Укрзалізниця" підтвердила інформацію про рух контрейлерних поїздів з фурами через польський кордон.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті