Члени НАТО зі Східної Європи просять посилити їхню оборону - Washington Post

Країни Східної Європи, що входять до НАТО, звернулися до Альянсу з проханням посилити їхню оборону. Про це 13 серпня повідомляє The Washington Post.

Насамперед йдеться про Польщу, а також про країни Балтії – Латвію та Естонію, які переживають, що "війна прийде до їхніх кордонів". У зв'язку з цим вони закликають НАТО і США посилити їх оборонний потенціал.

"HIMARS, БПЛА "Reaper", контрбатарейні радари - це те, що нам найбільше знадобиться з точки зору бойової смертоносної сили, яка невідкладно необхідна для стримування росії", - наводять заяву канцлера Міноборони Естонії Кусті Сальма журналісти.

Також країни, які межують з Україною та росією, закликають США перекинути в регіон додаткові сили – вже розгорнутих у Європі 100 тисяч американських військових на їхню думку вже недостатньо.

Однак ці країни розраховують і на отримання додаткових сучасних систем на заміну радянським, які вони вже передали або можуть передати Україні. Наприклад, Польща розраховує на ракетні батареї Patriot, винищувачі F-16 та бойові танки Abrams.

А в Литві раніше заявили, що Міноборони шукає сучасну ракетну артилерію великої дальності, системи ППО та берегової охорони.

Зазначимо, що раніше у Міноборони Естонії заявили – Балтійське море стане внутрішнім морем НАТО.

Статті

Країна
16.09.2024
20:13

Боротьба з нецільовими витратами бюджету під час війни. Досвід Запоріжжя

В ході ремонту автомобільної дороги Запоріжжя-Біленьке при улаштуванні нового дорожнього одягу підрядником нанесено вирівнюючий шар у 2 рази тонший, ніж визначено проєктом.
Донбас
15.09.2024
18:34

Донецький «історик і публіцист» придумав «російськомовний український націоналізм». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу продовжили відпрацьовувати свої тридцять срібняків і активно поширювати російські міфи про «ультранаціоналістичну Україну». Виходить досить незграбно, але ніхто й не вимагає від них дотримуватися історичної...
Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Всі статті