Чеський парламент продовжив тимчасовий захист українських біженців

Палата депутатів, нижня палата парламенту Чехії, схвалила в третьому читанні збір законів Lex Ukraine VII, що дозволяє продовжити тимчасовий захист шукачів притулку з України на рік. Про це повідомляє Укрінформ.

Закон продовжується щороку, нинішній спливає в останній день березня.

«Закон діє до 31 березня 2025 року, але при цьому до середини березня має відбутися електронна реєстрація тих українців, які ще проживають у нашій країні. І тут також в інтересах безпеки всіх нас, щоб реєстрація відбулася правильно, щоб лише ті, хто тут живе, справді мали право на будь-яку підтримку та допомогу чеської держави», – заявив у своєму виступі на засіданні міністр внутрішніх справ Віт Ракушан, закликаючи депутатів ухвалити документ до кінця року.

Він розраховує, що Сенат зможе обговорити закон на одному з перших засідань у січні, після чого його має підписати президент.

Українці, які мають у Чехії стабільну роботу і не отримують державну допомогу, матимуть право претендувати на спеціальний дозвіл на довгострокове проживання, а через п'ять років – претендувати на дозвіл на постійне проживання.

Ракушан торкнувся також питання щодо планів на період після завершення бойових дій в Україні.

«Коли буде перемир’я або кінець війни, в цей момент має закінчитися надання тимчасового захисту, від цього моменту ми не надаватимемо тимчасовий захист», - пояснив міністр.

Ці плани обговорюються з Польщею, яка головуватиме в Раді ЄС з початку наступного року.

Наразі в Чехії перебуває близько 380 тисяч біженців війни з України. Збільшення числа українців перед зимою не зафіксовано.

Європейський Союз ухвалив рішення про тимчасовий захист для українців як інструмент, який діє до кінця березня 2026 року.

Статті

Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Донбас
19.01.2025
19:42

У «ДНР» і «ЛНР» зізналися, що перебувають на повному утриманні Кремля. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу зізналися, що численні вироки полоненим бійцям «Азова» буквально клепають «на коліні», без будь-яких доказів і показань свідків. Крім того, читачі «республік» пораділи за громадянку Люксембургу, яка попросила...
Всі статті