Через заборону на імпорт зерна Україна подає позов у ВТО на Польщу, Угорщину, Словаччину

Україна подає позов до Світової організації торгівлі (СОТ) на Польщу, Угорщину, Словаччину через заборону на імпорт зерна. Про це повідомив заступник міністра економіки і торгівлі – торговий представник України Тарас Качка в інтерв'ю Politico, опублікованому 18 вересня.

"Важливо довести, що ці дії юридично неправомірні. І тому завтра ми розпочнемо судовий розгляд", – сказав Качка.

Коментуючи запровадження односторонніх заборон із боку Польщі, Угорщини та Словаччини на українське зерно після рішення Європейської комісії зняти обмеження, торгпред України сказав: "На наш погляд, ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про тотальну недовіру до Єврокомісії".

Качка вважає, що відкрита непокора Брюсселю з боку Польщі, Угорщини та Словаччини була не просто внутрішньою справою ЄС, а спричинила те, що він назвав "найбільшою системною проблемою".

"Протягом багатьох років саме Європейська комісія є посередником у торговельних переговорах й інститутом торговельної політики для всього ЄС. І ми звикли працювати на цій основі", - сказав Качка і додав, що, на його думку, "системний підхід Будапешта й Варшави щодо ігнорування позиції інституцій ЄС у торговельній політиці буде проблемою для ЄС у цілому, тому що тут немає єдності".

"Я думаю, що весь світ має побачити, як держави-члени ЄС поводяться щодо торговельних партнерів і свого Союзу, тому що це може впливати й на інші держави", - наголосив також Качка.

Раніше повідомлялось, що Польща погрожує блокувати вступ України до ЄС, якщо не вирішиться питання експорту зерна.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті