Чехія продовжила до кінця 2024 року дію правил щодо забезпечення житлом українських біженців

Чеський уряд продовжив до кінця 2024 року дію правил кризового забезпечення житлом українських біженців. Про це заявив глава МВС Віт Ракушан, повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що 22 березня Кабінет міністрів затвердив відповідний законопроект. Нова поправка до закону буде діяти до кінця 2024 року, що відповідає правилам, запровадженим іншими країнами ЄС для прийому біженців з України.

Чеська держава виділяє дотації для розміщення біженців у гуртожитках, пансіонах та готелях. Крайовим та селищним готельним об'єктам виділяється на день сума у розмірі 300 крон на особу.

Згідно із законом, уряд може встановлювати величину дотації в діапазоні від 200 до 350 крон на особу на добу.

На 2023 р. МВС Чехії орієнтувався на суму від 3,5 до 4 млрд. крон на кризове розміщення біженців, йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що розміри дотації змінилися через перегляд закону lex Ukrajina. Тепер держава покриватиме витрати біженців на проживання лише обмежений час. Через 150 днів біженці повинні будуть оплачувати ці витрати самостійно або знайти інше житло. Дані обмеження не поширюються на батьків із маленькими дітьми, інвалідів та людей похилого віку.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті