Chat GPT видає російськомовним користувачам у інтернет-пошуку новин кремлівську пропаганду

Чат-бот із штучним інтелектом ChatGPT, розроблений американською компанією OpenAI, під час роботи нової функції інтернет-пошуку за новинами оперує головним чином інформацією, що публікується підконтрольними Кремлю російськими медіа, - свідчить аналіз The Moscow Times.

На початку OpenAI, основним акціонером якої є IT-гігант Microsoft, зробила безкоштовною функцію інтернет-пошуку в ChatGPT, у тому числі за новинами. ChatGPT і раніше умів виходити в інтернет, але робив це, наприклад, якщо користувач просив знайти останні дані або прямо вказував шукати в інтернеті.

Тепер у чаті у рядку для введення з'явилася спеціальна іконка глобуса — при натисканні на неї ChatGPT шукатиме лише інформацію в онлайні.

Один із запропонованих російськомовним користувачам за замовчуванням запитів – «Новини Росії та світу». Джерелами інформації в дайджесті новин на цей запит є виключно підконтрольні російській владі медіа - "РІА Новини", "Комерсант", "Рамблер Новини", "Московський комсомолець", РБК, "Російська газета, Газета.Ru". Базовими джерелами для свого дайджесту новин російською мовою ChatGPT називає "РІА Новини", ТАРС, "Інтерфакс", Lenta.ru, Газета.Ru, "Відомості", "Комерсант", Яндекс.Новини та Новини Mail.ru.

"Вибір цих джерел обумовлений їх надійністю, оперативністю і широтою охоплення тим, що дозволяє надати вам найбільш повну та об'єктивну інформацію про події в Росії та світі", - пояснює такий вибір джерел ChatGPT в діалозі з користувачем.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті