"Частковий вступ" до НАТО підтримує третина громадян України - дослідження

Третина громадян України вважають прийнятним варіант "часткового вступу" до Північноатлантичного альянсу як проміжну гарантію безпеки до повної деокупації всієї території. Про це свідчить дослідження Центру "Нова Європа", яке є в розпорядженні "Європейської правди".

Оскільки швидке звільнення окупованих територій – а отже, й повноцінний вступ до НАТО – не видається реальним, в українців спитали про те, яким може бути найкращий "проміжний" варіант гарантій безпеки – на той час, поки уся територія не буде звільнена.

33% опитаних підтримали варіант, який в експертній спільноті часто називають "західнонімецьким сценарієм", а противники частіше згадують як "вступ до НАТО частинами".

 Ідеться про те, що спершу повноцінне членство в НАТО з гарантіями безпеки отримала б та територія, яку Україна контролює, а решта території України опиниться під парасолькою Альянсу в майбутньому – після деокупації.

На другому місці з 21% – варіант "оборонного союзу" зі США "із зобов’язаннями захисту України армією США у разі нападу", який у Вашингтоні відкидають. Так само відкидають там розміщення в Україні американських військ, що підтримали понад 12%.

Ще 19% опитаних підтримують варіант договорів про безпекову допомогу без залучення іноземної армії, а лише через надання зброї, тобто те, про що зараз ведуться переговори із західними партнерами як про тимчасові "гарантії безпеки".

Видання нагадало, що одним із прибічників сценарію "вступу до НАТО частинами" для України є колишній генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен.

У Центрі "Нова Європа" зазначають: такі результати опитування свідчать, що громадяни не бачать ефективної альтернативи членству держави в НАТО і тому готові навіть на часткове членство. А ще "відповіді можуть свідчити про те, що українці не дуже добре обізнані щодо деталей дискусії про безпекові гарантії", підкреслюють автори дослідження.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті