Бундестаг: США схвалять передачу Україні німецьких танків Leopard 2

Глава оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман підтвердила, що США схвалять передачу Збройним силам України танків Leopard 2 із Німеччини. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Зазначається, що питання передачі Україні важких озброєнь, включаючи танки і бойові літаки, гаряче дебатується серед її західних союзників. Українська влада, а також низка країн, головним чином у Східній Європі, наполягають, що без таких наступальних систем звільнення захоплених територій буде вкрай проблематичним і обійдеться у безліч життів.

Ряд країни Західної Європи і насамперед США без ентузіазму реагують на ці заклики, висловлюючи побоювання, що рішучі успіхи України на полі бою спричинять ескалацію конфлікту.

Досі США не передавали Україні ні літаків, ні танків західного виробництва, ні ракет далекого радіусу, і не дозволяли робити це своїм союзникам НАТО.

Напередодні німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомила з посиланням на свої джерела, що США повідомили Німеччину про схвалення поставок німецьких танків Leopard 2 Україні, якщо німецька сторона ухвалить таке рішення.

"Це також було підтверджено під час мого візиту до Вашингтона під час моїх дискусій у Державному департаменті, Конгресі та Сенаті. Наші партнери очікують, що Німеччина виконає свої зобов'язання", - написала Штрак-Циммерман у Твіттері, коментуючи повідомлення видання.

"Ми не маємо залишати Україну. Вам потрібні танки", - додала вона.

У свою чергу прес-секретар Ради національної безпеки США Адрієнна Вотсон заявила, що Вашингтон залишає за Німеччиною право самостійно приймати рішення щодо того, яку зброю Берлін хоче постачати українській армії.

"Ми залишаємо це німцям і не звертаємося до них з жодними проханнями", - заявила Вотсон.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті