Буданов: У ФСБ є завдання ліквідувати Пригожина

Після спроби збройного заколоту в росії ФСБ отримала завдання ліквідувати його організатора, власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина. Про це в інтерв’ю американському журналісту Говарду Альтману повідомив начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов, пише Телеграм-канал відомства 30 червня.

"Ми знаємо, що завдання вбити Пригожина доручили ФСБ. Чи будуть вони успішними в цьому? Час покаже. Так чи інакше, всі потенційні замахи на вбивство не будуть швидкими, – сказав Буданов. – Їм знадобиться певний час, щоб розробити відповідні підходи і досягти етапу, коли вони будуть готові до масштабної операції. Але я хотів би підкреслити, що це велике відкрите питання. Чи вдасться їм це здійснити? Чи наважаться вони виконати цей наказ?"

Буданов також підтвердив, що про наміри здійснити подібні дії всередині росії для української воєнної розвідки було відомо давно.

"Ми не можемо говорити про їхній серйозний вплив на війну росії проти України, оскільки усі ці події тривали дуже короткий період часу. Утім була завдана певна шкода військово-космічним силам РФ. По-друге, ми не очікуємо появи ПВК "Вагнер" в Україні як окремого суб'єкта, який виконує власні операції. І я вважаю, що цей фактор для нас доволі важливий", – зазначив начальник ГУР, нагадавши, що найманці "Вагнера" проявили себе більш потужною бойовою силою, на відміну від регулярної армії  держави-агресора.

Буданов уточнив, що внаслідок короткого бунту Пригожина було знищено 8 російських військових авіасуден, зокрема повітряний захищений командний пункт на базі літака ІЛ-22 М.

Він також описав свої власні відчуття від новини про початок пригожинського бунту: "Будь-які дії, спрямовані на дестабілізацію всередині росії, корисні для України, тому в мене був хороший настрій".

Раніше повідомлялось, що Буданов впевнений: "вагнерівці" більше не воюватимуть в Україні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті