Британський прем'єр назвав росію "державою-ізгоєм" і запропонував план

Прем'єр Великобританії Ріші Сунак опублікував статтю в газеті The Telegraph, в якій назвав росію «державою-ізгоєм» та запропонував план щодо зниження її впливу на світову економіку. Про це повідомляє російський "Комерсант".

На думку Сунака, країнам потрібно продовжувати знижувати залежність від російських енергоносіїв та виробляти більше продовольства.

План Сунака складається з п'яти пунктів:

- продовження підтримки тим, кому вона «найбільше потрібна майбутньої зими». Прем'єр зазначив, що Великобританія продовжує допомагати Україні, своїм громадянам у плані рахунків за електроенергію, а також вживає заходів щодо запобігання голоду у світі;

- країни, які мають можливість, повинні виробляти більше продовольства та вивільняти запаси. Ріші Сунак звинуватив росію у використанні продовольства як зброю та підтримав зусилля ООН щодо продовження зернової угоди;

- забезпечення безпеки ланцюжків поставок та швидка відмова від енергозалежності від таких країн, як росія;

- залишатися прихильними до просування вільних ринків та відкритої глобальної економіки;

- виявляти тих, хто використовує свої можливості, щоб створювати «кредитні пастки» для країн, що розвиваються (політика при якій країна-кредитор збільшує свій вплив за рахунок збільшення боргу країні-позичальнику), а також зайнятися усуненням причин зростання інфляції.

Зазначається, що Ріші Сунак написав статтю напередодні саміту G20.

Як повідомлялося, Зеленський та Сунак домовилися написати новий глава українсько-британських відносин.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті