Британські журналісти побували у секретному бункері Зеленського, здатному витримати ядерний удар

Журналісти The Times побували в бункері, де президент України Володимир Зеленський та декілька чиновників перебували в перші місяці повномасштабної війни росії проти України. Про це інформує "Еспрессо" з посиланням на The Times.

Видання пише, що бункер є суворо засекреченим об'єктом. В Україні вважали, що його використання буде необхідне лише впродовж тижня після початку повномасштабної війни.

Утім Зеленському та ще декільком людям довелося перебувати там більшість часу впродовж перших двох місяців широкомасштабного вторгнення.

За даними видання, у цей період Зеленський та декілька його колег час від часу виходили з бункера, щоб запевнити українців, що він нікуди не виїхав. Ізольована команда президента дізнавалася інформацію про війну в країні через телефони.

Ті, кого запросили жити разом із Зеленським у підземному бункері, повинні були підписати угоду про нерозголошення. Вона забороняла їм розповідати будь-які подробиці перебування там. Так не можна було ділитися інформацією про дизайн бункера, його розташування та зручності всередині. Також не дозволяли говорити й про їжу, яку вони їли.

Видання повідомляє, що в бункері панує суцільна темрява. Шлях західному журналісту ліхтариком на телефоні висвітлював охоронець, який його супроводжував. Зазначають, що такий морок панує там постійно, а не тимчасові.

Крім того, The Times поділилося, що цей бункер залишився в Україні ще з часів СРСР. Він здатний витримати прямий удар ядерної зброї, оскільки призначений для забезпечення життя в умовах тотальної ядерної війни. Також він має власні системи життєзабезпечення, вентиляції та водопостачання.

Як раніше повідомлялося, ЄС побудує бункер за 8 мільйонів євро, щоб ховатися від шпигунів та прослуховування. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті