Британські журналісти побували у секретному бункері Зеленського, здатному витримати ядерний удар

Журналісти The Times побували в бункері, де президент України Володимир Зеленський та декілька чиновників перебували в перші місяці повномасштабної війни росії проти України. Про це інформує "Еспрессо" з посиланням на The Times.

Видання пише, що бункер є суворо засекреченим об'єктом. В Україні вважали, що його використання буде необхідне лише впродовж тижня після початку повномасштабної війни.

Утім Зеленському та ще декільком людям довелося перебувати там більшість часу впродовж перших двох місяців широкомасштабного вторгнення.

За даними видання, у цей період Зеленський та декілька його колег час від часу виходили з бункера, щоб запевнити українців, що він нікуди не виїхав. Ізольована команда президента дізнавалася інформацію про війну в країні через телефони.

Ті, кого запросили жити разом із Зеленським у підземному бункері, повинні були підписати угоду про нерозголошення. Вона забороняла їм розповідати будь-які подробиці перебування там. Так не можна було ділитися інформацією про дизайн бункера, його розташування та зручності всередині. Також не дозволяли говорити й про їжу, яку вони їли.

Видання повідомляє, що в бункері панує суцільна темрява. Шлях західному журналісту ліхтариком на телефоні висвітлював охоронець, який його супроводжував. Зазначають, що такий морок панує там постійно, а не тимчасові.

Крім того, The Times поділилося, що цей бункер залишився в Україні ще з часів СРСР. Він здатний витримати прямий удар ядерної зброї, оскільки призначений для забезпечення життя в умовах тотальної ядерної війни. Також він має власні системи життєзабезпечення, вентиляції та водопостачання.

Як раніше повідомлялося, ЄС побудує бункер за 8 мільйонів євро, щоб ховатися від шпигунів та прослуховування. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті