Брехня! Путін заявив, що Росія ніколи ні на кого першою не нападала

Путін під час виступу у Валдайському дискусійному клубі заявив, що «Росія ніколи не була ініціатором застосування сили». Насправді його слова є відвертою брехнею і легко спростовуються історичними фактами. 

Не будемо вдаватися в сиву давнину - почнемо аналіз «російського миролюбства» з імперського періоду Росії. Її засновник Петро І 1700 року в союзі з Данією, Саксонією та Річчю Посполитою напав на Швецію. Приводом для оголошення війни Петром І були вказані «неправди і образи», а насправді Росія шукала вихід до Балтійського моря і планувала завоювати гирло Неви та Естляндію. 

У XVIII - XIX століття Росія здійснила серію нападів на Туреччину (1711, 1735-1739, 1806-1812). Апофеозом експансіоністської східної політики Росії стала Кримська війна (1853-1856), метою якої було захоплення Стамбула і встановлення російського контролю над Балканським півостровом, і яка закінчилася ганебною поразкою Росії.

СРСР, правонаступником якої вважає себе сучасна Росія, теж особливою миролюбністю не вирізнявся. У вересні 1939 року Радянський Союз у рамках договору з фашистською Німеччиною ввів свої війська до Польщі. А трохи більше ніж через місяць напав на Фінляндію, анексувавши частину Карельського перешийка з Виборгом і території на північ від Ладозького озера.

Російська Федерація відзначилася розв'язанням війни проти Грузії в серпні 2008 року, і звичайно ж, нічим не спровокованим нападом на суверенну Україну. 

 

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті