Боррель підтвердив, що прямує до Києва

Високий представник ЄС Жозеп Боррель, який здійснив сьогодні візит до Польщі, підтвердив, що після Варшави прямує до Києва. Про це він заявив сьогодні у Варшаві під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ Радославом Сікорським, - повідомляє Укрінформ.

«Я на шляху в Україну, і я хотів зробити зупинку у Варшаві, тому що, безумовно, ми маємо провести консультації із нашими польськими друзями з метою краще розуміти, що відбувається в Україні, і як ми можемо продовжити нашу підтримку», - сказав Боррель.

Він зауважив, що під час зустрічей в міністерстві закордонних справ та в міністерстві оборони Польщі мав нагоду обговорити всі форми допомоги, які ЄС надає Україні, включаючи військову, фінансову, допомогу у відновленні, обмежувальні заходи проти Росії та міжнародну солідарність, використання заморожених російських активів тощо.

«Дозвольте мені підкреслити, що від початку (повномасштабного вторгнення - ред.), з першого дня, Польща продемонструвала тверду підтримку для України. Приймаючи біженців, шляхом надання суттєвої військової допомоги, розмістивши у себе штаб тренувальної місії (EUMAM Ukraine), яка буде тренувати 40 000 українських військових, та пропонуючи логістичний хаб для військових поставок, що надходять від всіх партнерів. Польський уряд та польське суспільство доклали дуже багато зусиль», - зазначив високий представник ЄС.

Він зауважив, що країни-члени Європейського Союзу погодилися не лише з тим, що мають підтримувати Україну так довго, як це буде необхідним, але й чого б це не було вартим.

«Це не лише питання часу. Це питання кількості та якості наших поставок. Безумовно, ми маємо робити більше та швидше, тому що Україна має перемогти. Україна б'ється, але вона також б'ється за європейську безпеку», - наголосив Боррель.

Він зауважив, що ЄС має думати про довгострокову підтримку України. Зрозуміло, що перш за все це стосується дій, які допоможуть Україні відбити російське вторгнення. Але після цього, за словами Борреля, треба думати, як досягти миру, та як підтримати процес повоєнної відбудови України.

«Я їду в Україну для обговорення поточного опрацювання безпекових зобов’язань зі сторони ЄС. Ми на цей час вже мали багато консультацій з Україною щодо цього», - сказав високий представник ЄС.

Він окремо наголосив, що ЄС має продовжувати поставку боєприпасів в Україну. Боррель розраховує до початку березня досягти остаточної згоди навколо фонду допомоги для України, в рамках Європейського фонду миру. Це, за словами Борреля, забезпечить більшу передбачуваність та стабільність подальшої допомоги для України, за спільного фінансування з боку усього Європейського Союзу.

Статті

Світ
21.11.2024
17:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Світ
19.11.2024
19:00

«Надія у Росії залишається тільки одна...». Російські ЗМІ про Україну

...Дочекалися нарешті. У ніч на неділю половина українських регіонів зазнала «кинджальної» атаки і була «відкалібрована» до стану часткового блекауту.
Всі статті