Болгарія відмовилася видавати Білорусі українського волонтера Дмитра Трохимчука

Суд у Болгарії відмовився екстрадувати українського волонтера Дмитра Трохимчука на запит Білорусі. Про це Болгарській службі Радіо Свобода повідомила його адвокат та підтвердила прес-служба суду.

Згідно з рішенням суду, влада Білорусі не може забезпечити дотримання прав людини у в'язницях. Суд також не може покладатися на письмові обіцянки Мінська, що Трофимчук не піддасться жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню після екстрадиції і до нього не будуть застосовані насильство і тортури, сказано в обґрунтуванні судового рішення.

Трохимчука звільнили з-під варти, зараз він перебуває зі своєю родиною.

У повідомленні уточнюється, що 38-річного Трохимчука було затримано в листопаді 2022 року при спробі в'їхати до Болгарії з Румунії: з'ясувалося, що його розшукує Інтерпол на запит Білорусі. Разом із Трофимчуком їхали його дружина та троє дітей. Їхній будинок в Україні був зруйнований під час бомбардування на початку війни.

Трохимчука заарештували та помістили під варту. Після цього у кількох містах Болгарії пройшли акції на його захист. За словами протестувальників, як біженець, Трофимчук збирає гуманітарну допомогу для України, а звинувачення проти нього сфабриковано.

Білоруська влада стверджує, що Трофимчук у 2011-2012 роках нібито перебував в "організованій злочинній групі, яка незаконно отримувала персональні та банківські дані громадян 84 країн". Офіційний Мінськ заявляє, що за допомогою видобутої інформації в інтернет-магазинах було проведено 160 тисяч транзакцій на суму майже вісім мільйонів доларів.

Трохимчук заперечує, що зробив щось незаконне. За словами його родичів, він навіть не знав, що його звинувачено і що він перебуває в розшуку.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті